Sarayköy Kaplıcaları ve Faydaları

Menderes ovasına kurulu olan Sarayköy kaplıcaları Denizli ilinin kaplıca alanları arasındaki en kıymetli ortamlardan birisidir. Suyun tam 80 derece ile yerin altından fışkırması bölgenin üstünde bulunduğu jeotermal enerjinin ne...

Menderes ovasına kurulu olan Sarayköy kaplıcaları Denizli ilinin kaplıca alanları arasındaki en kıymetli ortamlardan birisidir. Suyun tam 80 derece ile yerin altından fışkırması bölgenin üstünde bulunduğu jeotermal enerjinin ne denli yüksek bulunduğunu göstermektedir. Banyo uygulamalarında direkt olarak uygulanması amacıyla belli bir dereceye düşürülmesi gereken su, amacıyla da varlıklı mineraller ile çok çok hastalık amacıyla de yardımcı tedavi tekniği olarak kullanılabilmektedir.

Denizli merkezine 20 km mesafede tespit edilen kaplıcalar hem jeotermal özellikle de kent merkezine yakınlığı nedeniyle yerli ve yabancı turistler doğrulusunda tercih edilmektedir. Bölgede çok çok jeotermal alan bulunduğu amacıyla kurulu tesisler çok geniş bir alana yayılmıştır. Köylerde dahi bu kaynaklardan çıkan suyu kullanan butik hamamlara rastlamak mümkündür.

SARAYKÖY KAPLICALARI FAYDALARI

Sarayköy kaplıcaları termal suları başka birçok kaplıca merkezinde çıkan termal sular gibi Romatizma hastalıkların giderilmesi tarafından yarar göstermektedir. Romatizma hastalık sahibi ziyaretçiler genel olarak rahatlamak amacıyla senede bir ya da iki kere kaplıca sularını kullanırlar. Mineral tarafından varlıklı olan sıcak kaplıca suları mafsal ve kaslar üstünde pozitif bir tesir bırakır. Bu sayede Romatizma hastalığına sahip şahıslarda ciddi bir ağrı azalması ve rahatlama görülür.

Vücuttaki hormonal bozukluklar neticesinde meydana çıkan kadın hastalıkları ve ağrılı sayıları de düzenleyici özelliği bulunmaktadır. İçme kürü olarak uygulanması halinde kadın hastalıkları, idrar yolu iltihaplanmaları ve özellikle de en büyük düşman olan obezite gibi çağdaş hastalıklarında tedavisi mümkündür.

Bunların yanı sıra varlıklı mineralli kaynak suları cilt hastalıkları üstünde de tesirlidir. Hasarlı cildin hızlı bir şekilde dökülmesini gerçekleştiren termal sular, amacıyla deki yüzlerce mineral ile yeni deriyi besler ve derinin toparlama, iyileşme zamanını kat ve kat artırarak bireyin yeniden sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşmasına yardımcı olur.

Kategoriler
Denizli Kaplıcalarısarayköy kaplıcaları
Yorum bulunmuyor.

Yorum bırakın

*

*

BENZER