Bursa Oylat Kaplıcaları ve Termal Oteller

Bursa kaplıcaları ve termal otelleri
Bursa Oylat Kaplıcaları termal oteller
Bursa Oylat Kaplıcaları

Oylat kaplıcaları, Marmara Bölgesi’nin güney kısmında yer alan Bursa’nın İnegöl ilçesinin Hilmiye Köyü‘nde yer almaktadır. Oylat kaplıcalarının çevresi ormanlar ile kaplı bir vadi üzerinde konumlandırarak ziyaretçilerini beklemektedirler. Oylat Kaplıcalarına ulaşım olarak Bursa- Eskişehir karayolu üzerinden gidilerek İnegöl’e 27 kilometre olarak bilinmektedir. Bursa’ya kara, deniz ve hava ulaşım araçlarını kullanarak erişmek mümkün olabilmektedir. İstanbul’dan karayolunu kullanarak gittiğinide 243 km, Ankara Bursa yolunda ise 38* km mesafesi bulunmaktadır. Oylat Kaplıcaları denize 100 km, Uludağ’a ise 130 km mesafede olup Bursa Yenişehir Havaalanı’na 50 km mesafede bulunmaktadır. Oylat Kaplıcalarının deniz seviyesinden yüksekliği yaklaşık olarak 840 m yüksekliktedir. Kaplıca alanında görülen iklim özellikle Akdeniz iklimine yakın olmak ile birlikte karasal iklim kuşağında da yer almasından dolayı genellikle karasal iklim gözükmektedir.  Kaplıca suyun tedavi özellikleri Sağlık Bakanlığı tarafından test edilmiş ve onaylanmış olup doktor kontrolünde banyo uygulamaları sırasında ortopedik ve nörolojik sekellerin rehabilitasyon da kullanılabildiği görülmektedir.  Oylat Kaplıcalarında kullanılan suyun özellikleri;

  • Renksiz ve berrak oluşundan ötürü suyu en iyi şekilde kullanabilmektesiniz.
  • Suyun içerisinde bikarbonat, klorür, florür, sülfat, kalsiyum, magnezyum, sodyum, potasyum, lityum, anyon ve katyon iyonları ile suyun özelliğini arttırarak suyun daha çok şifalı olmasını sağlayan maddeler bunlardır. Suyun Ph değeri 6,5 Ec:1450, sertliği 19,5 Frs sıcaklığı genellikle 40.5 sıcaklığında bulunarak gelen misafirlerinizde en iyi şekilde termal olanaklarını yaşamasını sağlamaktadır.

Oylat Tesis ve Bilgileri

      Oylat Kaplıcalarında bulunan üç otel ve bir de küçük apart konaklama ünitelerinden oluşmaktadır. Bu tesislerin tamamı üzerinde yaklaşık olarak 690 yatak bulunmaktadır. Orman arazisinin içinde bulunan tesisler Oylat A.Ş tarafından işlem görmektedir. Oylat Kaplıcalarına ait olan merkeze Sağlık Bakanlığı tarafından 14.06.2005 tarihinden onaylı izin belgesi verilmiştir. Kaplıca da bulunan tesisler bütün yıl boyunca açık olmak ile birlikte en dolu sezonu yaz mevsiminde gerçekleştirilmektedir. Odalar içersin de termal su bulunmaktadır. Tesislerin balneoterapi, fizik tedavi ve masaj bölümleri yer alıp, misafirlere özel olarak bekletilmektedir..

Kategoriler
Bursa Kaplıcaları
Yorum bulunmuyor.

Yorum bırakın

*

*

BENZER