Ayaş Kaplıcaları

Ülkemizde detaylı hastalıkları tedavi etmede sarf edilen pek çok kaplıca bulunmaktadır. Daha doğrusu bu tesislerde hem tatil gerçekleştirme hem de rahatsızlıklara çözüm bulmak olasıdür. Bu kaplıcaların mühim bir bölümü...

Ülkemizde detaylı hastalıkları tedavi etmede sarf edilen pek çok kaplıca bulunmaktadır. Daha doğrusu bu tesislerde hem tatil gerçekleştirme hem de rahatsızlıklara çözüm bulmak olasıdür. Bu kaplıcaların mühim bir bölümü de Ankara sınırları ortamında yer almaktadır. Ankara’daki kaplıcalar denildiğinde akla gelen yerlerden bir tanesi de Ayaş Kaplıcaları olmaktadır.

Ayaş Kaplıcalarının Faydaları

Ayaş kaplıcaları, tarihten şu zamana kadar dek devalı özelliği ile tanınan bir yerdir. Bu kaplıcanın suyu; sıcaklığı, amacıyla içindeki mineralleri ve radyoaktivitesi bakımından dünyaca üne sahip olan Avrupa Kardlspat suyu ile aynıdır. Bu sudan içerek ya da bu suya girerek deva sağlamak olasıdür. Kaplıcada oluşturulan havuz banyosu lumbago, Romatizma, siyatik, nevrit, kadın hastalıkları ve kırık ardından tedavilere gerektiğince iyi gelmektedir. Ayaş kaplıcaları kesinlikle gidilmesi gereken bir yerdir. Öyle ki hiçbir rahatsızlığı olmayanlar bile en azından yılda bir kere burayı ziyaret etmelidirler. Çünkü insan bedeninde sürele zehirli maddeleri dışarı atmada tembel duruma gelebilir. Aşırı yemek, pis hava, hareket etmeyen yaşam, alkol ve sigara gibi amaçların insan bedenine verilen zararlardan arınmada Ayaş kaplıcaları suyu gerektiğince etkilidir.

AYAŞ KAPLICALARINDAN HUZUR İÇİNDE DÖNÜN

Ayaş kaplıcaları gerçekte tatil imkanı yayınlayan bir yerdir. Öyle ki oluşturulan bir kaplıca tatilinde hem eğlenceli ve eğlenceli süre geçirmek hem de bu esnada sağlığa faydası bir şeyler gerçekleştirme olası olmaktadır. Esasında kaplıca tatili, bir tatilden beklenenden çok daha fazlasıdır. Çünkü bu sularda deva bulurken aynı sürete huzur dolu günler de geçirilebilmektedir. Ayaş kaplıcaları çok eski süreten bugüne dek varlığını korumuş olan özel bir yerdir. Türkiye’deki termal turizmi yönünden da gerektiğince mühim bir noktadır. O amaçla değişik ve yararlı bir tatil amacıyla tercih edilmelidir. Ayaş kaplıcalarında deva bulurken çevredeki yerleri dolaşmak ve gerektiğince eğlenceli süreler geçirmek çok güzel bir tecrübe olmaktadır.

Kategoriler
Ayaş İçmeleri ve Kaplıcaları
Yorum bulunmuyor.

Yorum bırakın

*

*

BENZER

  • Ayaş kaplıca ve içmeleri

    Ayaş Kaplıcaları ve Faydaları

    Ankara’da bulunan Ayaş Kaplıcaları Ankara’nın kuzeybatısında bulanan Ayaş İlçesine 23 kilometre uzaklıktadır. Kaplıcalarının yer seviyesinden yüksekliği yaklaşık olarak 690 metredir. Ankara’nın iklimini alan kaplıcalar genellikle yazları sıcak ve kurak...